НОВЕ КЊИГЕ ПДФ Штампа Ел. пошта
Написао Модератор
понедељак, 01 фебруар 2010 20:23

У ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

Ових дана наша школа је купила неколико вредних књига за своје ученике.

Поред Андерсенових бајки и бајки браће Грим, вама најмлађима, препоручујемо посебно лепу и вредну књигу под називом „52 ОМИЉЕНЕ БАЈКЕ“. Уз изванредне илустрације забавићете се читањем бајки „Мала сирена“, „Снежна краљица“, „Робин Худ“, „Лепотица и звер“, „Петар Пан“ и осталих. Пажљиво читајте бајке и при томе размишљајте о садржини, поруци бајке, ликовима и њиховим особинама, а ако желите лепа места можете преписати у неку свеску. Када упознате многе личности из бајке, а међу њима и оне који се боре за бољи, лепши и праведнији живот, заволећете их због њихове честитости, љубави према човеку и животу.

Онима који су прерасли узраст у којем су читали бајке, вероватно ће се допасти роман Жељка Фајфрића „ТАЈАНСТВЕНИ ВИТЕЗ“. Роман је са мотивима из средњовековне српске историје и елементима фантастике. „У време распада средњовековне српске државе, непосредно пред Маричку битку, један витез обилази српске дворове покушавајући да сазна тајну свога порекла. Пролазећи кроз многобројне опасности и чувајући своју витешку част, незаустављиво хрли ка испуњењу своје судбине.“

Америчка књижевница XIX века Лујза Меј Алкот прославила се романом „ДЕВОЈЧИЦЕ“. То је потресна прича о четири сестре које, са мајком, преживљавају тешке тренутке немаштине, али уз веру у пријатељство успеју да сачувају храброст и самопоштовање. Овај аутобиографски роман сматра се класичним остварењем књижевности за младе и сада имате прилику да га нађете у школској библиотеци.

Иза сваке прочитане књиге застаните и размислите. Размишљајте о теми која се обрађује у књизи, поруци коју нам упућује писац, ликовима, описима, симболици... Ако тако будете читали, заинтересоваћете се да прочитате још већи број књига. Оне ће вам пружити велико задовољство, а из њих ћете моћи много да научите.            Божица Живановић, проф.

Последње ажурирано понедељак, 01 фебруар 2010 20:38

Еко-блог Пинки