ХИМНА пројекта СТОПАМА НАШИХ ПРЕДАКА   ОСЕТИ ВИДО

БЕЗ МУКЕ НЕМА НАУКЕ ПДФ Штампа Ел. пошта
Написао Модератор1
понедељак, 04 јун 2012 18:51

Представљамо вам састав наше ученице 6-2 разреда Невене Бурсаћ, у ком је описала своје утиске са часова физичког васпитања. Надамо се да ће свако од вас успети да пронађе део себе и следи Невенину поруку да "без муке нема науке".

"Сви људи су другачији. Међусобно се разликују по боји коже, језику, начину живота.. Неки опет воле да уче и стичу нова знања, а неки уживају у спорту и физичким активностима. Ја спадам у групу људи која воли да изучава језике  и друштвене науке.

Још као мала девојчица, нисам била заинтересована за спорт. Избегавала сам сваку игру која је личила на кошарку или рукомет. Више сам уживала читајући нека историјска дела. Када сам кренула у пети разред, добила сам неке нове предмете и наставнике. Све је било другачије него код учитељице. Одмах сам заволела енглески, биологију и историју. За физичко сам очекивала, да ће бити као и у претходним разредима. Али, грдно сам се преварила. Првог часа смо се упознали са наставницом. Она нам је причала о начину рада и планираним активностима, али нисам ни помишљала како ће то изгледати. Кренули смо са трчањем, а онда смо радили вежбе разгибавања. Тог часа се јако добро сећам. Уморила сам се као никад пре. Већ тада сам схватила, да ћу морати добро да се помучим, ако хоћу добру оцену. Тако је и било. Сваки час сам радила, нисам измишљала којекакве болести и оправдања, а при вежбању се трудила.

Учили смо рукомет. Покушавала сам да што боље одиграм сваки покрет, и таман када сам мислила да је су моји кошмари са рукометом готови, појавила се гимнастика. Било ми је лакше да урадим сложену математичку једначину, него колут у назад. Некад ми се чинило да је то немогуће урадити. Сви су се смејали мојим чувеним гимнастичким акробацијама. А искрено, и сама сам себи била смешна.  Онда ничим изазвана, атлетика, те трчи, те скачи, те бацај. Мислила сам да томе нема краја.

Касније, у шестом разреду се појавила и кошарка. Овде је бар лопта била већа, али ни тај спорт нисам волела. Нисам знала ништа да урадим, а моји су покрети личили на лоше балетске пируете. Права мора.

Али оно што је најважније, јесте то да никад нисам одустала. Никад нисам села на клупу и рекла: „ Ја то не могу“. Веровала сам у себе упркос својој неспретности. Вероватно је томе допринела и наставница, која ме никад није исмевала, него ме кроз шалу и смех бодрила. Касније, то већ није било питање оцене, радила сам физичко зато што ми је било лепо у окружењу девојчица мог узраста. Било је забавније вежбати двокорак са другарицама, него се досађивати седећи на клупи или бежати са часова.

Најзад, на крају године, мој труд и редовни доласци на часове уродили су плодом. Наставница је поштовала то и добила сам жељену оцену. Десило се баш оно што народна пословица каже „Без муке нема науке“.

Следите мој пример и схватите да се радом, трудом и подршком свог окружења, може стићи до свог жељеног циља."

Аутор: Невена Бурсаћ 6/2

Последње ажурирано понедељак, 04 јун 2012 19:13