ШЕСТАЦИ НА ЕКСКУРЗИЈИ! ПДФ Штампа Ел. пошта
Написао Модератор1
среда, 02 мај 2012 11:12

Дуго планирана и жељно ишчекивана екскурзија, стартовала је 23. априла, када су се ученици шестих разреда сместили у аутобусе “Корал-турса” и кренули пут манастира Манасија. Њихове утиске преносе вам Игор Миросављевић и Теа Ухељи, ученици 6-4.

„ ... Иако  нас је испратила киша, срећа је била на нашој страни. Разведрило се већ код Београда. После  веома веселог дружења, имали смо прилику да разгледамо лепоте манастира Манасије, Задужбине деспота Стефана Лазаревића. Фасцинантан изглед  манастира  одушевио је све нас.

Затим смо се вратили у аутобусе и пуни утисака кренули ка Ресавској пећини. Ресавска пећина, феномен природе, оставио нас је без даха. Затечено смо гледали  невероватне облике које је природа стварала милионима година. Највише су нам се свиделе фигуре “Мајке са дететом”и “Ћеле кула” ,као и прелепи сталактити и сталагмити, стварано 800 милиона година.

Потом смо већ помало уморни и гладни, кренули ка  Јагодини где нас је чекао ручак у прелепој башти ресторана у парку. Затим смо пуних стомака кренули у разгледање золошког врта ,у коме смо видели разне животиње, од којих је већини од нас, највећу пажњу привукао мајмун Жика. Након разгледања животинског царства следила је посета Музеју воштаних фигура. Тамо смо  видели фигуре историјских, културних и спортских личности као што су:Иво Андрић, Тито, Свети Сава, Павле Вуисић, Никола Тесла, НиколаПашић,Новак Ђоковић, Владе Дивац и многи други…

Већ веома исцрпљени, стигли смо, после дужег времена, (то се само нама тако чинило) у хотел Здрављак у Соко бању. Након укусне вечере, уследио је наш ОМИЉЕНИ део - дискотека и дружење у непроспаваној ноћи. Буђење - најтежи део екскурзије…после ког је уследио доручак и обилазак града. Нажалост, дошло је време повратка и сви смо помало тужни поседали у аутобусе.Били смо „чили и одморни“ (види слике). Следећа станица, био је манастир Раваница, Задужбина кнеза Лазара,чије се мошти, ту налазе.

До повратка кући, делила нас је само још једна  пауза, коју смо сви хтели да најбоље искористимо! Нажалост, наша се екскурзија  ипак морала завршити, па смо око 19 часова стигли у двориште школе и у загрљаје наших родитеља, јер ово је и за њих прва дводневна екскурзија. Да је екскурзија у потпуности успела, утврдили смо по коментарима наредних дана: ”Хоћууу  назаааааад!!!!!!”

Галерију слика погледајте ОВДЕ!

П.С. Било је и симпатија, али о томе други пут. „

Аутори:

Игор Миросављевић и Теа Ухељи 6-4