Правилник о школском календару за школску 2017/2018. годину   Правилник о школском календару
ПРВАЦИ ДРЖАВЕ И БАЛКАНА ПДФ Штампа Ел. пошта
Написао Moderator 2
среда, 24 мај 2017 09:01

Ученици наше  школе су постигли   изузетан успех на одржаним прошлонедељним спортским такмичењима.   Ученик 4-3 разреда МАРКО  БЛАНУША  је,  као члан репрезентације Србије у каратеу, учествовао на Балканском првенству за пионире у Истанбулу и освојио ПРВО место. Марко се такмичио у категорији- пионири 2006. годиште, до 50 кг. Освојио је златну медаљу и диплому и каже да је у изузетно јакој конкуренцији успео да избори овај тријумф.  Осим из Србије, било је такмичара и из Турске, Македоније, Бугарске, Црне горе, Босне...

Осим Марка из наше школе, у екипи је био и Зоран Божичковић из 3-2 разреда, а целокупна екипа је у укупном пласману заузела треће место, на шта су поносни сви у карате  клубу „Фронт“ и свакако сви ми у школи.
Још један успех школи „Пинки“ је пружила и Александра Хавран, ученица 6-3 разреда, као учесница Државног такмичења   у стрељаштву.  Ово је последње од такмичења школског спорта Србије и одржано је у Смедереву.  Пласман на то такмичење, остварила је  женска екипа наше школе  у чијем саставу су, осим Александре биле и  Јелена Бојић из  5-2 и  Милица Шкорић из 5-3 одељња.  У екипном пласману заузеле су седмо место, али се у појединачној конкуренцији на победничко постоље попела и златом окитила ХАВРАН АЛЕКСАНДРА освојивши тутулу Државне првакиње.